Pavojingiausi parazitai žmogaus organizme

Žmogaus kūnas nuolat patiria pavojų iš išorės. Tai yra kitokio tipo liga, infekcija ir pan. Viena iš dažniausiai pasitaikančių rimtų problemų yra parazitai. Jie į kūną patenka visiškai nepastebėti, pasekmės gali būti labai rimtos. Svarbu žinoti, kurie parazitai žmogaus organizme yra pavojingiausi, kokios yra jų keliamos grėsmės sveikatai. Parazitus galite išsamiai pamatyti nuotraukoje.

Visame pasaulyje gyvena skirtingos kirminai, jie visi yra suskirstyti pagal perdavimo būdą, tipą. Parazitinės kirmėlės žmonėms perduodamos daugiausia šiais būdais:

 • užsikrėtęs asmuo;
 • gyvūnai;
 • dirvožemis, maistas, vanduo;
 • įkando vabzdžiai.

Kirmėlės skirstomos į keletą tipų:

 • flukes;
 • apvalus;
 • juosta.

Kirmėlės yra labai didelė parazitinių kirminų klasė, gyvenanti augaluose, gyvūnuose ir žmonėse. Jie gali gyventi tuščiaviduriuose organuose, storesniuose audiniuose, pačiuose audiniuose.

10 geriausių žmogaus organizmo parazitų

 1. Šistosomos yra pavojingi parazitai iš atogrąžų vandenų.
 2. Rishta yra kirminas, gyvenantis po žmogaus oda.
 3. Filariae yra pavojingi dramblių parazitai.
 4. Echinococcus yra pavojingos lervos organizme.
 5. Viskuota Vandellia yra žuvų parazitas.
 6. Apvaliosios kirmėlės yra žinomos visiems kirminams.
 7. Galvijų kaspinuočiai yra labai dideli ir ilgi kirminai.
 8. Ankilostoma yra mažas kenksmingas kirminas.
 9. Platus kaspinuotis - pavojus žmogaus žarnynui.
 10. Kiaulienos kaspinuočiai yra pavojinga liga.

Šistosomos - gyvena veniniame kraujyje

Antrasis parazito pavadinimas yra kraujas. Infekcija vyksta per odą, kontaktuojant su užterštu vandeniu. Schistosomiasis sukelta liga vadinama schistosomiasis.Šistosomos yra pavojingas parazitas žmogaus kraujyjeNuo kitų helmintų jie skiriasi savo buveine: jie gyvena ir dauginasi venų sistemoje. Dažniausiai paplitusi Pietų Amerikoje, Afrikoje, Viduriniuose Rytuose, Pietryčių Azijoje. Jie nėra didelio dydžio, ilgis 2, 6 cm, skersmuo 0, 6 mm, o tai aiškiai matoma nuotraukoje. Asmuo supranta, kad yra užkrėstas šiais simptomais:

 • žarnyno sutrikimas;
 • išsiplėtę limfmazgiai, blužnis.

Bet simptomatologija yra kitokia, viskas priklauso nuo kūno vietos, kurioje susikaupė šistosomos:

 • nervų sistema - dezorientacija, atminties praradimas, galvos skausmas;
 • šlapimo pūslė - organų uždegimas, kraujas šlapime, pilvo skausmas;
 • kepenys - ascitas, organo padidėjimas, blužnis;
 • žarnos - viduriavimas, polipai.

Kirmėlių kiaušiniai yra labai pavojingi, jie praduria, pažeidžia įvairių organų ir audinių limfinių ir kraujagyslių sienas. Tokiu būdu parazitai gali patekti net į gimdą, plaučius, prostatą ir skrandį. Kirmėlės, kiaušiniai užkemša kraujagysles, dėl kurių susidaro varikozės, navikai, cistos. Šio tipo helmintai gali sukelti rimtų problemų, įskaitant šlapimo pūslės vėžį, kepenis, prostatą, kepenų fibrozę. Norint išvengti infekcijos pavojingiausiais žmogaus organizmo parazitais, labai svarbu vengti maudytis atogrąžų vandenyse, prieš valgant gerai nusiplauti daržoves, vaisius ir rankas. Schistosomiasis gali būti išgydomas konservatyviai, jei gydymas pradedamas laiku. Esant komplikacijoms, atliekamos operacijos.

Rishta - poodinis kirminas

Drakunkuliozė yra liga, kurią sukelia šio tipo parazitai žmogaus organizme. Infekcija vyksta per nešvarų tropinių telkinių vandenį Azijoje ir Afrikoje. Paprastai žmonės yra užkrėsti, tačiau yra atvejų, kai šunys yra užkrėsti.

Rishta yra pavojingiausias kirminas po oda

Kirminas patenka į žmogaus organizmą nurijus užterštą vandenį, kuriame gyvena kopijačiai - rištos lervų nešėjai. Gydymas tik chirurginiu būdu. Antrinė jau sužeistos odos infekcija yra labai pavojinga.

Patekusi į organizmą, rishta tiesiogine prasme graužia audinius, žarnyno sieneles, gyvena limfagyslėse, poodiniuose riebaluose. Ilgis kirminas gali užaugti didelis, iki 80 centimetrų. Kūno vietose, kuriose yra rištos, atsiranda stiprių abscesų, o jų viduje galima rasti parazitų. Ligą sukelia tik moterys, patinai miršta po poravimosi. Kai užkrėstos odos sritis liečiasi su vandeniu, kirmino patelė eina nedideliu atstumu, išmeta lervas į vandenį. Kad išgyventų, šias lervas turi sugauti dvigeldžių vėžiai.

Filariae yra labai pavojingas organizmo parazitas

Kitas kirmino pavadinimas yra gijinis. Iš visų rūšių apie 10 žmonių teikia pirmenybę filariazei. Jie buvo vadinami siūlais dėl savo išvaizdos, kirminai yra labai ploni, kaip siūlas, tai galite pamatyti nuotraukoje. Tačiau 0, 3 cm skersmens jie užauga dideli, iki 50 cm ir daugiau. Smogę kūnui, jie gyvena poodiniame audinyje, kūno ertmėje, širdyje, kraujyje, limfagyslėse, bet kurioje kūno dalyje. Labai dažnas karštuose kraštuose.

Filaria - pavojingas kirminas, kuris atrodo kaip stygos

Jos perduodamos per kraują siurbiančius vabzdžius, kartais erkes, kurios savo ruožtu užsikrečia per užkrėsto žmogaus, žmogaus, kraują. Pavojus slypi tame, kad baisiausius kirminus galima aptikti, kai negalavimas tampa lėtinis, jų beveik neįmanoma išgydyti. Besikaupiančios filarijos blokuoja limfinę sistemą, užkemša kraujagysles, sukeldamos dramblialigę. Paciento kojos tampa didelės, pernelyg patinsta iki negalėjimo judėti, internete yra daugybė šia liga sergančių žmonių nuotraukų.

Echinococcus kelia didelį pavojų žmonėms ir gyvūnams

Šis kaspinuočiai gyvena šunų, vilkų, retai kačių žarnyne ir gali būti lengvai perduodami žmonėms. Echinococcus yra vienas iš pavojingiausių parazitų žmonėmsEchinococcus lervos yra vienos pavojingiausių, sukeliančių echinokokozę. Suaugęs kirminas yra nuo 3 iki 5 mm ilgio, parazitą apibūdinančioje nuotraukoje aiškiai matyti, kad jis turi galvą su čiulptais, kabliukais ir segmentais. Iš iltinių kūno kiaušiniai išeina su išmatomis, kartais patenka ant vilnos.

Užsikrėsti galima ir per gyvulius. Infekcija žmonėms pasireiškia per burną, valgant užterštą mėsą, šuns seiles. Lervos prasiskverbia toliau į kūną, per kraują patenka į kepenis, kur gyvena ir dauginasi. Retai patenka į kaulus, raumenis, plaučius. Besivystydami echinokokai virsta dideliais burbulais, kurių dydis yra vaiko galva. Atsižvelgiant į ligos nepaisymą, gydymas atliekamas vaistais arba greitai, pašalinant organo audinius kartu su lervų burbuliukais.

Viskuota Vandellia - mažiausia ir baisiausia

Apskritai ši būtybė priklauso žuvims, tačiau ji yra viena iš pavojingiausių organizmui. Žmonės jos bijo, nes maudantis beveik skaidrus, mažas, 15 cm ilgio padaras gali lengvai prasiskverbti į šlaplę, lytinius organus ir išangę. Tada Vandellia pritvirtinama prie indų ir minta krauju. Deja, vienintelis būdas atsikratyti parazito yra operacija.

Wandellia whiskered - pavojinga parazitinė žuvis

Ascaris - garsiausias žmogaus kūno kirminas

Parazitas yra plačiai paplitęs, dažnai randamas žmogaus organizme. Jei žmogaus apvaliosios kirmėlės kiaušiniai patenka į dirvą, juos galima laikyti beveik metus, kol jie pateks į palankią aplinką. Kūne jis išskiria toksinus, kurie veikia kepenis ir plaučius. Ascaris nesustoja vienoje vietoje, nuolat keliauja per kūną, veikia kraujagysles ir sukelia uždegimą.

Apvaliosios kirmėlės yra labiausiai paplitęs žmogaus kūno parazitas

Pagrindinė kenksmingiausio kirmino gyvenimo vieta yra žarnynas, kuriame parazitai gyvena patogiai, valgydami užkrėsto asmens valgomą maistą. Jie gali patekti į kasą, tulžį, kepenis, pasiekti stemplę, blokuoti kvėpavimą. Vienas apvalusis kirminas per dieną deda iki 1000 kiaušinių. Jie užauga gana dideli, iki 30 cm ilgio.

Jaučio kaspinuotis yra didžiausias ir pavojingiausias kirminas

Šis labai didelis parazitas gyvena plonojoje žarnoje, kaspinuočio nuotraukos tiesiog nuostabios. Kaspinuočio kūnas susideda iš galvos su čiulptais, daugybe segmentų, kurių yra nuo 2000 iki 5000. Kirmėlės ilgis augant nuolat didėja, iki 10 metrų. Žmogaus kūne be gydymo jis gali gyventi iki 20 metų. Per metus jis išaugina apie 600 milijonų kiaušinių, iki 11 milijardų per gyvenimo ciklą.

Galvijų kaspinuočiai yra labai stambūs parazitai

Gyvena tik gyvūno, žmogaus, plonojoje žarnoje. Tarpinis šeimininkas, per kurį žmogus užsikrečia, yra galvijai. Infekcija pasireiškia blogai perdirbta, virta ar žalia mėsa, pienu, žuvimi, kontaktuojant su naminiais gyvūnais.

Kabliukas - žalingas, pavojingas kirminas

Kirminas yra labai paplitęs Rytų Azijoje, Afrikoje, sukelia kirminų ligas. Parazitas gyvena žmogaus dvylikapirštėje žarnoje, neauga didelis, daugiausia 14 mm. Infekcija vyksta per nešvarias rankas, daržoves, vaisius, net per odą dirbant su dirvožemiu, vaikštant basomis po žolę, lervos prasiskverbia į odą.

Ankilostoma yra didelis pavojus organizmui

Patekęs į organizmą, jis patenka į kraujagysles, iš ten patenka į kepenis, širdį, plaučius. Ankilostomozė sukelia rimtų komplikacijų, ypač hepatito, opų.

Plati juosta - pavojingas parazitas, turintis didelį ilgą kūną

Šiuo kirminu užsikrečiama per žuvį, jei žmogus valgė žalią, blogai paruoštą žuvį, žalius lydekų ikrus arba užsiėmė užkrėstos žuvies, jūros gėrybių perdirbimu.Platus kaspinuotisPavojingas kaspinuočio užauga iki 15 metrų ilgio, jis yra labai didelis, kūnas susideda iš daugybės segmentų - iki 4000, ant galvos yra čiulptukai, kuriais kirminas tvirtinamas prie žarnyno. Žvelgiant į kirmino nuotrauką, tiesiog sunku patikėti, kad jis gali gyventi žmogaus viduje. Lerva vystosi vos per mėnesį. Platus kaspinuočiai sukelia sunkią ligą - difilobotriozę.

Pacientui labai trūksta vitaminų, nes kirminas maitinasi visomis organizmo maisto medžiagomis. Visas jo didelis kūnas absorbuoja medžiagas ant paviršiaus. Kaspinėlio čiulpimo vietoje prasideda nekrozė. Pavojingiausias kaspinuotis žmogaus organizme gali gyventi iki 10 metų.

Kiaulienos kaspinuočiai yra labai kenksmingi žmogaus kūno kirminai

Šį kirminą galima supainioti su galvijų kaspinuočiu, tačiau jis neauga toks didelis, daugiausia 3 metrų ilgio. Ant kūno taip pat yra mažiau segmentų, iki 1000. Ant kirmino galvos yra čiulptukai, probosas su kabliukais. Taigi kaspinuočiai yra pritvirtinti prie žarnyno sienelių. Jis įsišaknija kiaulių, triušių, kiškių, šunų, kupranugarių kūne, per kurį patenka į asmenį - galutinį savininką. Užsikrėsti leidžiama naudojant žalią šoninę, mėsą. Kiaušinėliams patekti į žmogaus organizmą yra labai pavojinga, nes jis tampa tarpiniu meistru, jame įvyksta suomių stadija, kuri dažnai sukelia sunkiausias ligas ir mirtį.

Kiaulienos kaspinuotis

Helmintas sukelia cistikerkozės, teniozės ligas. Jei yra daug parazitų, jie užkemša žarnyną, todėl pacientą reikia skubiai operuoti. Jie gali pramušti žarnyno sieneles, patekti į limfagysles ir patekti į vidaus organus. Dėl negalavimų komplikacijų pažeidžiami poodiniai audiniai, raumenys, oda, nugaros smegenys, smegenys, kaulai ir vidaus organai. Svarbiausia atlikti prevenciją, prieš valgant mėsą atidžiai apdoroti. Asmuo turi laikytis asmens higienos, helmintiozės profilaktikos.