Žmonių helmintozės gydymo metodai

Suaugusiųjų kirmėlės yra daug dažnesnės, nei galima pagalvoti. Jie ir jų atliekos daro didelę žalą sveikatai ir gali išprovokuoti įvairių ligų atsiradimą.

tabletes nuo kirminų

Būdai, kaip atsikratyti problemos

Kirminus iš žmogaus kūno galite pašalinti vaistais arba namuose, naudodamiesi liaudies gynimo priemonėmis. Kiekvienas iš metodų turi savo privalumų ir trūkumų. Pavyzdžiui, įvairios tabletės ir suspensijos gali garantuoti greitą norimo rezultato pasiekimą, tačiau jų sudėtyje yra toksiškų medžiagų. Liaudies receptai yra švelnesnio poveikio, tačiau ne tokie veiksmingi, o gydymo procesas kartais trunka ilgiau nei vieną savaitę.

Medicininiai gydymo metodai

Anthelmintinės tabletės padės greitai atsikratyti kirminų. Jie yra labai veiksmingi, tačiau tokius vaistus galima vartoti tik pasikonsultavus su gydytoju. Taip yra dėl to, kad daugelio tablečių veikimas gali pašalinti iš organizmo tik vieno tipo kirminus. Norėdami tai nustatyti, turėsite išlaikyti specialius testus.

1. Apvaliosios kirmėlės ir nematodai

Šiai parazitų grupei priskiriami toksokarai, vytiniai kirmėlės, taip pat gerai žinomi spygliuočiai ir apvaliosios kirmėlės. Yra daug vaistų tablečių arba suspensijų pavidalu, skirtų jiems pašalinti.

 • Albendazolo vaistai.
 • Šio tipo kirminų tabletėse gali būti veikliosios medžiagos levamizolio.
 • Mebendazolas gali pašalinti apvaliąsias kirmėles iš organizmo.
 • Didelis suaugusiųjų gydymo efektyvumas rodomas tabletėmis, kurių pagrindą sudaro pirantelio pamoatas.
 • Ne mažiau veiksmingi ir vaistai pirvinio embonato pagrindu.
 • Piperazinas ir karbendanzimas taip pat gali pašalinti kirminus iš kūno.

Žmonių apvaliosios kirmėlės taip pat gali apsigyventi už žarnyno ribų. Tada naudojamos visiškai kitos tabletės.

Daugeliu atvejų minėtos tabletės veikia tik suaugusius parazitus. Todėl norint juos visiškai pašalinti iš organizmo ir išvengti pakartotinio užsikrėtimo, praėjus dviem savaitėms nuo gydymo pradžios, būtina vėl vartoti vaistus. Šiuo atveju labai svarbu laikytis instrukcijose nurodytų dozių, nes antihelmintinės tabletės turi gana didelį toksiškumą.

Kartais prireikia papildomų procedūrų: naudoti vidurius laisvinančius vaistus ar klizmą.

2. Atsikratyti kaspinuočių

Šiai grupei priklauso taeniozė, echinokokozė, koenurozė, teniozė, sparganozė, difilobotriazė, alveokokozė, himenolepiozė ir kt.

Norint juos pašalinti iš suaugusiojo kūno, geriausia naudoti tabletes nuo kirminų, remiantis:

 • Niklosamidas.
 • Albendazolas.
 • Melakrinas.

3. Atsikratykite plokščiųjų kirmėlių

Šiai kirmėlių grupei priklauso lancetiškasis, kininis, plaučių, kepenų, kačių sliekas. Preparatus nuo plokščiųjų kirmėlių turėtų skirti specialistas.

Gydymas liaudies metodais

Dažnai žmonės nenori atsikratyti kirminų vaistais ir naudojasi įvairiais namų gydymo būdais. Liaudies gynimo priemonės dažniausiai yra mažiau veiksmingos, tačiau neturi stipraus toksinio poveikio. Be to, jie gali pašalinti tik suaugusius kirminus. O tai reiškia, kad netrukus lervos žmogaus kūne gali išperėti ir problema atsinaujins.

Namuose nuo kirminų galite gydyti įvairiais būdais, todėl apsvarstykite keletą dažniausiai pasitaikančių.

 1. Būtina susmulkinti česnako ar svogūno galvą, užpilti stikline šalto vandens ir leisti užvirti per naktį. Galite atsikratyti kirminų, gerdami gautą užpilą ryte tuščiu skrandžiu. Tai turėtų būti daroma mažais gurkšneliais. Prieš naudojimą antpilą geriau perkošti. Taip pat galima naudoti česnakinį vandenį klizmos pavidalu, kuri daroma naktį.
 2. Žolelių užpilas. Jai paruošti sumaišykite moliūgų sėklų ir karčiojo pelyno lapų miltelius santykiu 1: 1 ir supilkite į 0, 3 litro butelį. Tada supilkite degtinę iki pat viršaus ir sandariai uždarykite dangtį. Produktą reikia laikyti šiltai arba saulėje. Tuo pačiu metu svarbu jį periodiškai purtyti. Taip namuose paruoštas vaistas yra paruoštas vartoti per savaitę. Vartokite du kartus per dieną pusvalandį prieš valgį (pietus ir vakarienę). Norint atsikratyti parazitų, reikia 50 gramų.
 3. Liaudies gynimo priemonės taip pat gali padėti pašalinti juostines ir apvalias kirmėles. Norėdami tai padaryti, nevalgius, kasdien turite suvalgyti bent du graikinių riešutų branduolius.
 4. moliūgų sėklos ir bitkrėslė dehelmintizacijai
 5. Taip pat galite nugalėti kirminus namuose naudodami klizmą. Norėdami jį paruošti, iš česnako ar svogūno pasidarykite košę ir susmulkinkite bitkrėslės žolę. 50 gramų gauto mišinio reikia užpilti 0, 5 l verdančio pieno. Tada įrankis turi būti infuzuojamas pusvalandį suvyniotoje formoje. Po to pienas filtruojamas ir naudojamas kaip klizmos tirpalas. Geriausia tai daryti naktį.
 6. Sudėtingesnis būdas, kurį žmonės naudoja namuose, yra toks. Į košę reikia sumalti 100 gramų nuluptų moliūgų sėklų, į jas įpilti 2 šaukštus medaus ir pusę stiklinės vandens. Gautą mišinį naudokite ryte tuščiu skrandžiu. Tada tris valandas valgykite po valgomąjį šaukštą kas 60 minučių. Po paskutinės dozės išgerkite vidurius laisvinančių vaistų. Dar po 1-2 valandų reikia dėti klizmą. Dėl to organizme esantys kirminai miršta ir kuo greičiau iš jo pašalinami.

Narkotikų prevencija nuo parazitų atsiradimo

Tabletės neabejotinai yra labai veiksmingos nuo kirminų. Tačiau daugelis gydytojų mūsų laikais prieštarauja jų naudojimui prevenciniais tikslais. Išimtys yra tik tada, kai:

 • pas vieną iš šeimos narių rasta kirminų;
 • namuose yra gyvūnų;
 • žmogus labai dažnai liečiasi su žeme;
 • vaikas eina į darželį, mokyklą ar kitas įstaigas, kuriose yra daug vaikų;
 • šeimos nariai mėgsta žvejybą, medžioklę, aktyvius žaidimus paplūdimyje ar tiesiog gryname ore (futbolą, tinklinį ir pan. ).

Tokiose situacijose kirminų atsiradimo organizme tikimybė yra gana didelė. Kaip profilaktinį vaistą, rekomenduojama vartoti vaistą su piranteliu, nes jis veikia tas parazitų grupes, kurios yra labiausiai paplitusios.

Bendrosios prevencinės priemonės

Tiems, kurie įpratę vartoti tabletes tik iškilus problemai, kelių paprastų taisyklių laikymasis padės kiek įmanoma labiau apsisaugoti nuo kirmėlių atsiradimo:

 1. Laikykitės asmeninės higienos, nusiplaukite rankas po naudojimosi tualetu.
 2. Stenkitės valgyti namuose. Tai ne apie lankymąsi ar kavines, o apie užkandžiavimą gatvėje.
 3. Prieš valgydami vaisius, daržoves ir uogas reikia gerai nuplauti.
 4. Mėsa ir žuvis turi būti virta pagal visas taisykles. Jie turi būti termiškai apdoroti, kad būtų galima dezinfekuoti nuo galimų helmintų lervų.