Kiek veiksmingas yra kirminų gydymas moliūgų sėklomis?

Moliūgų sėklos nuo kirmėlių naudojamos taip pat, kaip ir prieš kelis dešimtmečius. Tai saugus, aplinkai nekenksmingas produktas, kurio daugelis įprastų parazitų rūšių tiesiogine prasme nekenčia. Turime išsamiau suprasti: kaip moliūgų sėklos veikia nuo helmintų, kaip paruošti veiksmingą receptą su sėklomis ir kokios yra kontraindikacijos.

Kaip moliūgų sėklos veikia nuo kirminų

Moliūgų sėklos saugiai išlaisvina kūną nuo kirminų

Parazitų gydymas moliūgų sėklomis yra įprastas ir šiandien. Šis natūralus antihelmintinis vaistas praktiškai neturi šalutinio poveikio ir leidžia švelniausiai atsikratyti nekviestų svečių bei turi prevencinį poveikį. Netinkamose rankose vaistai gali būti pavojingi, o spalvingos daržovės sėklas gali pasiimti net vaikai ir nėščios moterys. Tačiau kyla logiškas klausimas: kodėl moliūgų sėklos padeda nuo kirminų?

Faktas yra tas, kad žalios sėklos iš visų pusių yra padengtos gleivine medžiaga, kurioje yra speciali aminorūgštis - cucurbitinas (tiek karbopirolidinas, tiek baltymai). Ši aminorūgštis turi tikrai stiprų antihelmintinį poveikį ir nėra priklausoma nuo parazitų. Kuo didesnė medžiagos koncentracija, tuo parazitui nepakeliama aplinka. Jis nebegali normaliai valgyti ir stengiasi palikti kūną.

Didžiausia cucurbitino koncentracija yra gleivinėje, kuri apgaubia sėklas. Nepaisant to, kad visose dalyse yra tam tikras procentas, plėvelė yra aiškus mėgstamiausias, todėl produktą rekomenduojama valgyti žalią.Be pagrindinio pageidaujamo poveikio, sėklos turi vidurius laisvinantį poveikį, valo žarnyną jų nepažeisdamos.. Dėl šių savybių derinio moliūgų sėklos tapo populiariu antihelmintiniu vaistu.

Nuo kokių kirminų yra veiksmingos moliūgų sėklos?

Cucurbitin gerai veikia prieš daugelį įprastų įvairaus dydžio kirminų tipų. Taip pat verta žinoti, kad dėl vidurius laisvinančio poveikio iš organizmo pasišalina negyvos ar pusiau gyvos kirmėlės, kol žarnynas pradeda jas virškinti.

Nuo kokių parazitų padės valymas moliūgų sėklomis?

 1. Apvaliosios kirmėlės arba, kitaip, nematodai. Tai labiausiai paplitęs žmogaus parazitų tipas. Moliūgas veiksmingas nuo spygliuočių, trichinelių, viščiukų ir apvaliųjų kirmėlių.
 2. Cestodai arba juostiniai parazitai. Jautienos ar kiaulienos kaspinuočiai, taip pat platūs kaspinuočiai.
 3. Trematodai, dar vadinami flukes. Moliūgų sėklos padės kovojant su kepenų ligą, giardiją ir sibirinį sėkmę.

Parazitų gydymas moliūgų sėklomis gali būti veiksmingas tik nuo šių aukščiau išvardytų kirminų. Jei bandymai atskleidžia kitą rūšį, greičiausiai sėklos bus nenaudingos.

Kam netinka sėklų apdorojimas ir niuansai, apie kuriuos reikia žinoti

Antsvorio turintys žmonės moliūgų sėklas nuo parazitų turėtų vartoti atsargiai

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad toks paprastas ir įprastas gaminys tinka visiems be išimties. Tačiau yra keletas nedidelių apribojimų:

 • Žmonės, turintys antsvorio, turi būti atsargesni;
 • Gastritas su dideliu rūgštingumu taip pat yra priežastis vengti savigydos sėklomis;
 • Virškinimo trakto sutrikimai, pvz. , obstrukcija ar akmenų susidarymas, yra kontraindikacija dėl vidurius laisvinančio cucurbitino poveikio;
 • Alergiški ar itin jautrūs žmonės turėtų saugotis sėklų.

Bet kokiu atveju neturėtumėte per daug pasinerti į moliūgų sėklas nuo kirminų. Saikingumas yra svarbus bet kokių produktų, ypač tų, kurie naudojami gydymui, atžvilgiu.

Kaip naudoti moliūgų sėklas

Šis produktas nėra pavojingas vaikams ir suaugusiems, tačiau svarbu žinoti, kaip vartoti moliūgų sėklas nuo parazitų, kad norimas efektas būtų pasiektas be komplikacijų. Yra daug receptų ir sėklų naudojimo būdų, kad kiekviena gydymo diena būtų kuo vaisingesnė. Be to, palyginti su gydymu tabletėmis, rizika apsinuodyti kirminų skilimo toksinais yra daug mažesnė.

Geriausias būdas paruošti sėklas vaikams

Vaikus nuo kirminų galima gydyti moliūgų sėklomis, teisingai apskaičiavus dozę

Kokiu kiekiu ir kaip vartoti moliūgų sėklas nuo kirminų vaikams, pirmiausia priklauso nuo amžiaus. Apytikslė dozė yra tokia:

 • Jei vaikui yra nuo 5 iki 7 metų, per dieną galima duoti ne daugiau kaip 150 gramų;
 • 8-10 metų vaikai, tai reiškia, kad paros dozė padidėja iki 200 gramų;
 • Jei vaikui 11 ar 12 metų, ne daugiau kaip 250 gramų;
 • Suaugusiųjų dozavimas moliūgų sėklų galimas vaikams nuo 13 metų.


Norėdami gydyti vaiką nuo parazitų sėklomis, galite naudoti toliau pateiktus suaugusiems skirtus receptus, tačiau būtinai turite pakoreguoti dozę naudodami virtuvines svarstykles arba specialius matavimo indus.

Moliūgų sėklų pienas skirtas vaikų kirminų gydymui

Pieno ruošimas iš moliūgų sėklų, siekiant pašalinti vaikų kirminus

Vaikus iki 5 metų daug veiksmingiau gydyti ne įprastos formos sėklomis, o savotišku „pienu". Jį lengva gauti iš sėklų. Kad idėja išsipildytų, stiklinę sėklų reikia sumalti arba sumalti kavamale (blenderiu). Gauti milteliai užpilami dviem stiklinėmis verdančio vandens ir kaitinami vandens vonelėje ant silpnos ugnies 1, 5-2 valandas.

Po atšilimo indas su mišiniu sandariai uždaromas ir gerai apvyniojamas 12-15 valandų, kol atvės. Po to turinį reikia gerai perkošti ir palikti 30-60 minučių pastovėti. Ant paviršiaus susikaupusį aliejų reikia surinkti ir nusausinti, o pieną vaikui duoti nevalgius. Po savaitės reikia viską kartoti iš naujo, o jei reikia – dar savaitę.

Kaip gydyti nėščias moteris moliūgų sėklomis: receptas su pienu

Nėščios moterys nuo parazitų taip pat gali būti gydomos moliūgų sėklomis

Kūdikio gimdymo laikotarpis yra pats svarbiausias laikotarpis daugumos moterų gyvenime. Šiuo metu labai svarbu atidžiai stebėti savo sveikatą. Dauguma vaistų nuo helmintų yra griežtai draudžiami nėščioms ir žindančioms moterims, ko negalima pasakyti apie moliūgų sėklas. Nėščioms moterims užsikrėsti helmintais labai nepageidautina, tačiau jei taip atsitiks, padės vienas iš patikrintų receptų.

Stiklinė moliūgų sėklų susmulkinama ir sumaišoma su stikline pieno. Visas mišinys sutrinamas trintuvu arba vėl perpilamas per mėsmalę. Kokteilį galima šiek tiek pasaldinti, tačiau helmintams geriau neduoti progos užkąsti ir gerti jį vietoj pusryčių. Po dviejų valandų reikia išgerti šiek tiek ricinos aliejaus (ne daugiau kaip 2 šaukštus), kad būtų pasiektas vidurius laisvinantis poveikis.

Procedūra turi būti kartojama po savaitės, o vėliau – po kitos, kad būtų išvengta pakartotinio užsikrėtimo organizme likusiais kiaušinėliais ir išlikusiomis lervomis.

Močiutės receptai suaugusiems nuo kirminų

Išvardintus sliekų su moliūgų sėklomis receptus paruošti nesunku, o pats produktas skanus ir daugelio mėgstamas. Dauguma žmonių mėgsta spustelėti šias sėklas, neįtardami, kad tuo pačiu metu atlieka puikų profilaktinį virškinamojo trakto valymą.

 • Pagrindinis receptas.100 sėklų suvalgoma per dieną nevalgius (pvz. , 50 ryte prieš valgį, 50 prieš vakarienę, panašiai ir nevalgius). Sėklos turi būti žalios, o prieš miegą reikia išgerti 2 šaukštus ricinos aliejaus. Sėklas gerai iš anksto sumaišyti su medumi. Trukmė – 5 dienos, po 2 savaičių būtina kartoti. Jei taip elgiatės su vaiku, svarbu nepersistengti su medumi (priklausomai nuo amžiaus) ir pirmiausia sumalti sėklas iki košės. Vaikams suvartojimą galima padalyti dar per pusę (po 25 sėklas), tik svarbu jas suvartoti tik prieš valgį (mažiausiai 60 min. ).Receptas, pagamintas iš moliūgų sėklų ir česnako, turi dvigubą antiparazitinį poveikį
 • Česnakai ir moliūgų sėklos.Šis receptas laikomas dvigubai efektyvesniu dėl to, kad parazitai česnako bijo ne mažiau nei moliūgų sėklų. 200 gramų žalių sėklų lengvai pakepinama ir sumaišoma su smulkintu česnaku (5 skiltelės). Viskas susmulkinama ir infuzuojama 10-12 valandų. Prieš valgį (prieš 3 valandas) reikia suvalgyti kupiną šaukštą mišinio. Užtenka šaukšto per dieną, nakčiai dar vieną šaukštą paimti nedraudžiama.
 • Krapai ir moliūgų sėklos.Moliūgų sėklos susmulkinamos ir sumaišomos su krapais santykiu 1: 1. Visas mišinys užpilamas verdančiu vandeniu, kol uždengs. Talpykla suvyniojama ir paliekama atvėsti, o po to filtruojama ir geriama tuščiu skrandžiu. Gydymo planas: 3 kartus per dieną, 7 dienas per savaitę. Po 2 savaičių gydymą geriau kartoti.

Ar sveikiau vartoti moliūgų sėklų aliejų gydant kirminus?

Visi žino, kad parazitai ne tik gyvena žmogaus organizme, bet ir tuo naudojasi, jį naikindami. Pagrindinis jų buvimo organizme trūkumas laikomas dideliu toksinų, nuodijančių kraują, išsiskyrimu. Antroje vietoje yra mechaniniai pažeidimai dėl kūno gleivinės pažeidimo. Kirmėlių buvimas organizme provokuoja opų, uždegiminių procesų ir erozijų atsiradimą ir pablogėjimą.

Pažeidžiami ne tik žarnynai, bet ir kiti organai, nes lervos keliauja po visą organizmą. Daugeliu atvejų kiaušinėliai patenka į žarnyną ir išsivysto į suaugusius. Tačiau lervos keliauja per kraują į bet kurią kūno dalį.

Kukurbitino koncentracija moliūgų aliejuje kelis kartus didesnė už koncentraciją sėklose ar minkštime. Todėl geriau vartoti aliejų. Tačiau prieš naudojant aliejų svarbu apsilankyti pas specialistą, kad nustatytų helmintų tipą ir galimas kontraindikacijas. Jau pažymėjome, kad cucurbitinas nėra veiksmingas prieš visų tipų parazitus, todėl svarbu atlikti tikslią analizę.

Jei tyrimai yra normalūs ir gydantis specialistas neprieštarauja gydymui namuose, gydymas moliūgų sėklų aliejumi yra pagrįstas. Universalios priemonės prieš visą parazitų masę nėra, nors šiuolaikiniai parazitologų tyrimai nuėjo gana toli. Idealus ir 100% sėkmingas gydymas susideda iš integruoto požiūrio, įskaitant vaistus.

Moliūgų aliejaus gydymo planas:

 • Nurijus.Norint atbaidyti nekviestus svečius, produkto rekomenduojama gerti po arbatinį šaukštelį tris kartus per dieną. Dozė vaikams ir suaugusiems yra vienoda, o gydymo trukmė yra dešimt dienų. Tačiau idealiu atveju patartina tuo pačiu metu daryti ir klizmas.Iš kirminų galite atsikratyti moliūgų aliejaus klizmomis
 • Klizmos terapija.Geru efektu laikomas 25 ml neskiesto moliūgų aliejaus įvedimas kiekvieną dieną prieš miegą. Turėtumėte stengtis jį laikyti tiesiojoje žarnoje, kol pabussite. Per klizmą sušvirkštas aliejus pilnai veikia 6-8 valandas. Gydymo kursas yra mažiausiai dešimt dienų.
 • Prevenciniai metodai.Specialistai rekomenduoja žinoti ne tik, kaip vartoti moliūgų aliejų nuo kirminų, bet ir kaip jį panaudoti ligos profilaktikai. Organizmui išvalyti pakanka savaitę išgerti arbatinį šaukštelį aliejaus. Profilaktiką geriau atlikti kas 2 mėnesius. Tada pakartotinai užsikrėtusios lervos neturės laiko augti ir pakenkti organizmui.

Svarbu:Gydant moliūgų sėklomis ar aliejumi, svarbu nepersivalgyti. Dieta turi būti labai griežta, kitaip cucurbitinas tiesiog nebus veiksmingas, o parazitai turės galimybę išvengti mirties maitindamiesi nesuvirškintomis maisto dalimis.

Šalutinis gydymo poveikis ir griežtos kontraindikacijos

Aprašyti gydymo metodai yra 100% natūralūs, tačiau jų naudojimas turi būti saikingas ir suderintas su gydančiu gydytoju. Priešingu atveju galite lengvai pakenkti sau arba pabloginti savo padėtį.

Prieš pradedant gydymą sėklomis ar aliejumi, svarbu žinoti, kad, be antiparazitinio poveikio, jie turi stiprų choleretinį ir vidurius laisvinantį poveikį. Šiuo atžvilgiu vartoti reikėtų atsargiai (kartais visiškai draudžiama) tiems, kurie kenčia nuo akmenų susidarymo ar ūmaus vidurių užkietėjimo.

Moliūgų sėklos gana efektyviai padeda nuo kirmėlių, tačiau turi įtakos šlapinimosi kiekiui dėl to, kad yra praturtintos kaliu. Todėl kontraindikacijų sąrašą plečia ir tie, kurie serga inkstų, šlapimo takų, šlapimtakių ligomis.

Esant šioms problemoms, kurios gali kilti vartojant preparatą gydymui, nurodant perdozavimą (sėklose gausu cinko, fosforo ir vitaminų), naudojimą reikia apriboti: Šlapinimosi problemos – šalutinis poveikis naudojant moliūgų sėklas nuo kirminų

 1. Pykinimas ir vėmimas;
 2. Sunkus viduriavimas, kuris kelia grėsmę dehidratacijai ir nėra lengvas sėklų vidurius laisvinantis poveikis;
 3. Tachikardija (šąlančio ar daužančio širdies pojūtis);
 4. Šlapinimosi problemos: skausmingas, šlapimo pūslės ar inkstų skausmo pojūtis, deginimas šlapinantis ir pan. );
 5. Bėrimų atsiradimas ant kūno.

Bet kokios nepageidaujamos reakcijos pasireiškia gana retai, tačiau vis tiek apie jas būtina žinoti. Iš esmės moliūgų aliejus ar sėklos turi teigiamą poveikį organizmui.

Išvada

Straipsnis padės teisingai vartoti moliūgų sėklas nuo kirmėlių, paprasti receptai buvo aktualūs tolimoje praeityje ir išgelbėjo ištisas šeimas nuo parazitų net tada, kai vaistų trūko, o vaistų arba visai nebuvo, arba vaistų gauti buvo per sunku. Sėklų ar aliejaus vartojimas ne tik apsaugo organizmą nuo helmintų, bet ir kovoja su grybeline flora, gydo pažeistą žarnyną. Aliejus apgaubia ir atsinaujina dėl savo struktūros ir didelio vitamino A kiekio.

Kruopščiai ir atsargiai vartodami vaistą, stebėdami savo būklę, galite ne tik išgydyti, bet ir nepakenkti savo kūnui.

Gana sunku netyčia perdozuoti sėklų, ko negalima pasakyti apie vaistus iš vaistinės. Atsitiktinė dozės apskaičiavimo klaida gali sukelti sunkų apsinuodijimą. Tačiau gydymas sėklomis yra ilgas procesas, reikalaujantis kantrybės, o farmacinę priemonę reikia naudoti tik vieną ar du kartus.